Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Czas do szkoły Time to school Zeit zur Schule Ya es tiempo para ir a la escuela Czas do szkoły Time to school Zeit zur Schule Ya es tiempo para ir a la escuela

WYMIANY MŁODZIEŻOWE

Developed in conjunction with Joomla extensions.

PEDAGOG/PSYCHOLOG

SECCIóN BILINGüE

W dniach 21 – 23.03. 2016 w naszej szkole odbyły się Dni Języka Angielskiego dla uczniów XIV LO i Gimnazjum Nr 32. Jest to impreza cykliczna, organizowana z inicjatywy zespołu nauczycieli języka angielskiego. W tym roku obchody Dni Języka Angielskiego zostały podzielone na trzy dni. Rok 2016 to 400 rocznica śmierci Williama Shakespeara, dlatego też uczniowie XIV LO uczestniczyli w spektaklu zorganizowanym specjalnie dla naszego LO pt: ”Dzieła wszystkie Szekspira w nieco skróconej wersji” wystawionym przez aktorów teatru ”Piwnica przy Krypcie”.

Kolejne dni, to wykłady dla uczniów XIV LO i Gimnazjum Nr 32 prowadzone przez pracowników naukowych Katedry Filologii Angielskiej Uniwersytetu Szczecińskiego. W tym roku nasze zaproszenie przyjęły pani dr Adriana Goldman oraz pani mgr Barbara Braid. Dr Goldman przedstawiła wykład pt: „Celebrating William Shakespeare’s life and work on the 400th anniversary of his death” a pani mgr Barbara Braid wykład pt: “Vampires in folklore, literature and popular culture”

Kolejnym znakomitym gościem była pani Edyta Madej, która przeprowadziła warsztaty dla uczniów liceum i gimnazjum pt: „Jak zaprzyjaźnić się z pamięcią”. Podczas warsztatów uczniowie zapoznawali się z technikami wizualnymi i mnemotechnikami w uczeniu się oraz stronami internetowymi wspierającymi techniki uczenia się, także przez zabawę.

Imprezie towarzyszył kiermasz ciast tzw. „sweet corner” oraz konkursy plastyczne „Szekspir w obrazach” oraz „Słowa – obrazy” związane z tematyką warsztatów i wykładów.

WSPÓŁPRACA

SREBRNA SZKOŁA 2023

ADDVANTAGE MEMBER

ZDJĘCIA

201128696_934509650452372_3894564202833820256_n.jpg

XIV LO